Konferencja Bilad as-Sudan: Polska strefa Sudanu

Seminarium Afrykanistyczne w grudniu 2017

Seminara Afrykanistyczne w roku akademickim 2017/2018

Seminarium Afrykanistyczne listopad 2017

Dr hab. Iwona Kraska-Szlenk będzie niedostępna w dniach 11-21 grudnia b.r.

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »

Odwiedziny dr George Alao

W kwietniu 2010 r. gościem Katedry był dr George Alao, wykładowca języka joruba w INALCO w Paryżu. Podczas pobytu wygłosił następujące wykłady: "Languages, Multiculturalism and Nation-building: the Nigerian Experience", "Politeness among the Yoruba and in the Yoruba Language and Culture", i "First-timer approach to Learning Yoruba: a practical initiation course".

Odwiedziny Matthiasa Brenzingera

W czerwcu 2010 r. gościem Katedry był dr Matthias Brenzinger z Uniwersytetu w Kolonii, który wygłosił dwa wykłady: "Gestures studies in Africa: bimodal communication among the Khwe and Anikhwe: the vanishing art of communicating in the bush" oraz "The twelve Khoisan modern languages. Overview and current distribution of speech communities, based on the more recent empirical data provided by leading Khoisanists".

Odwiedziny dr Getie Gelaye

W maju 2010 r. Katedrę odwiedził dr Getie Gelaye, wykładowca języka amharskiego oraz specjalista od literatury oralnej w Etiopii, z Uniwersytetu w Hamburgu.

Spotkanie z dziennikarzami

W październiku 2010 r. w Katedrze odbyło się spotkanie z dziennikarzami z trzech krajów Afryki Wschodniej: Kenii (dziennikarz gazeta "The Star" i BBC Kenia), Ugandy ("The Monitor") i Rwandy ("The New Times Publication").

Wizyta historyków

W dniach 17-20 października 2010 r. w Katedrze gościło dwoje historyków Afryki: Dr. Jeremy PRESTHOLDT, historyk Afryki Wschodniej i Oceanu Indyjskiego z University of California – San Diego i Dr. Anne K. BANG  z University of Bergen.

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »