23 stycznia 2019 „Kulturowy postkolonializm...

Etiopskie święta w Staromiejskim Domu Kultury 18 stycznia 2019

Seminarium Afrykanistyczne 10 stycznia 2019

Seminarium Afrykanistyczne 6 grudnia 2018

Dni Afryki II 2012

W dniach 7-11 maja 2012 r. odbyły się Dni Afryki na Uniwersytecie Warszawskim, zorganizowane przez Katedrę Języków i Kultur Afryki oraz Międzywydziałowe Koło Afrykanistyczne UW.

Sesja naukowa Horn of Africa

dnia 30 listopada 2011 roku Katedra Języków i Kultur Afryki zorganizowała razem z Fundacją Andrzejewskiego sesję naukową Horn of Africa: script - identity - development poświęconą pamięci Bogumiła Witalisa Andrzejewskiego (1922-1994).

Jubileusz 50-lecia pracy na Uniwersytecie Warszawskim

Jubileusz 50-lecia pracy na Uniwersytecie Warszawskim prof. Joanny Mantel-Niećko odbył się 23 listopada 2006 r. w Sali Złotej Pałacu Kazimierzowskiego Uniwersytetu Warszawskiego.

Wizyta prof. Tekeste Negash

W grudniu 2006 r. odbyła się wizyta prof. Tekeste Negash z Uniwersytetu Dalarna w Fallun (Szwecja), który wygłosił wykłady: "Education, social change and modernization in Ethiopia", "Italian colonialism in Eritrea and Ethiopia", "Decolonization in Eritrea" oraz "From federation to independence and to war: relations between Eritrea and Ethiopia".

Odwiedziny dr Matthiasa Brenzingera

W marcu 2007 r. gościem Zakładu był dr Matthias Brenzinger z Uniwersytetu w Kolonii, który wygłosił wykłady: "Conceptual loss in space and time", " Language Diversity and Poverty", "What is language endangerment", "Languages without numbers".