23 stycznia 2019 „Kulturowy postkolonializm...

Etiopskie święta w Staromiejskim Domu Kultury 18 stycznia 2019

Seminarium Afrykanistyczne 10 stycznia 2019

Seminarium Afrykanistyczne 6 grudnia 2018

Wykłady Prof. Xavier Garnier

W maju 2007 r. prof. Xavier Garnier, wykładowca Uniwersytetu Paris XIII, wygłosił wykład "Early novels in African Languages".

Wykłady Prof. Gaël Brunet

W maju 2007 r. prof. Gaël Brunet z INALCO (Paris) wygłosił wykłady: 1. „The Beginnings of Cinema in Africa”, i 2. „The Most Important Personages of the African Cinema”.

Wykłady Prof. Rudolfa Legera

W październiku 2007 r. prof. Rudolf Leger z Uniwersytetu we Frankfurcie wygłosił serię wykładów:"The 'Urheimat' of the Proto-Hamitic/Afrasian speaking peoples and their early migrations with specific reference to the Chadic speaking groups", "An overlook about the Kwami and its pecularities ('northern' Bole-Tangale group)", "Methods of linguistic field research", "Verbal classes and middle voice - West Chadic and Fulfulde (a comparative approach)".

Afrykanistyczne zajęcia

Marzec 2008 r. - Afrykanistyczne zajęcia proseminaryjne odbywają się między innymi w Muzeum Narodowym, gdzie, choć chwilowo w ukryciu, znajduje się ekspozycja krzyży etiopskich.

Odwiedziny Yakubu Magaji

Październik-listopad 2008 r. gościł u nas Yakubu Magaji Azare, M.A., z Zakładu Języków Nigeryjskich (Department of Nigerian Languages), Bayero University, Kano.