23 stycznia 2019 „Kulturowy postkolonializm...

Etiopskie święta w Staromiejskim Domu Kultury 18 stycznia 2019

Seminarium Afrykanistyczne 10 stycznia 2019

Seminarium Afrykanistyczne 6 grudnia 2018

Odwiedziny dr Getie Gelaye

W maju 2010 r. Katedrę odwiedził dr Getie Gelaye, wykładowca języka amharskiego oraz specjalista od literatury oralnej w Etiopii, z Uniwersytetu w Hamburgu.

Spotkanie z dziennikarzami

W październiku 2010 r. w Katedrze odbyło się spotkanie z dziennikarzami z trzech krajów Afryki Wschodniej: Kenii (dziennikarz gazeta "The Star" i BBC Kenia), Ugandy ("The Monitor") i Rwandy ("The New Times Publication").

Wizyta historyków

W dniach 17-20 października 2010 r. w Katedrze gościło dwoje historyków Afryki: Dr. Jeremy PRESTHOLDT, historyk Afryki Wschodniej i Oceanu Indyjskiego z University of California – San Diego i Dr. Anne K. BANG  z University of Bergen.

Dni Afryki 2011

W dniach 4-6 maja 2011 r. odbyły się DNI AFRYKI zorganizowane przez Katedrę Języków i Kultur Afryki oraz Międzywydziałowe Koło Afrykanistyczne UW.

Spotkanie z delegacją parlamentarzystów z krajów afrykańskich

W dniu 25 lipca 2011 r. w Katedrze odbyło się spotkanie z delegacją parlamentarzystów z krajów afrykańskich - uczestników konferencji “African Development Cooperation Strategies towards the Millennium Development Goals – Lessons from the New EU Member States”, organizowanej w Sejmie z udziałem przedstawicieli Senatu oraz stowarzyszenia AWEPA.