Plan zajęć w roku akad. 2019/20

Kurs suahili online

Dzień adaptacyjny dla studentów I roku

Kurs języka somalijskiego

Odwiedziny dr Matthiasa Brenzingera

W marcu 2007 r. gościem Zakładu był dr Matthias Brenzinger z Uniwersytetu w Kolonii, który wygłosił wykłady: "Conceptual loss in space and time", " Language Diversity and Poverty", "What is language endangerment", "Languages without numbers".

Wykłady Prof. Xavier Garnier

W maju 2007 r. prof. Xavier Garnier, wykładowca Uniwersytetu Paris XIII, wygłosił wykład "Early novels in African Languages".

Wykłady Prof. Gaël Brunet

W maju 2007 r. prof. Gaël Brunet z INALCO (Paris) wygłosił wykłady: 1. „The Beginnings of Cinema in Africa”, i 2. „The Most Important Personages of the African Cinema”.

Wykłady Prof. Rudolfa Legera

W październiku 2007 r. prof. Rudolf Leger z Uniwersytetu we Frankfurcie wygłosił serię wykładów:"The 'Urheimat' of the Proto-Hamitic/Afrasian speaking peoples and their early migrations with specific reference to the Chadic speaking groups", "An overlook about the Kwami and its pecularities ('northern' Bole-Tangale group)", "Methods of linguistic field research", "Verbal classes and middle voice - West Chadic and Fulfulde (a comparative approach)".

Afrykanistyczne zajęcia

Marzec 2008 r. - Afrykanistyczne zajęcia proseminaryjne odbywają się między innymi w Muzeum Narodowym, gdzie, choć chwilowo w ukryciu, znajduje się ekspozycja krzyży etiopskich.