Jeszcze o słowie na M

Rozpoczęcie zajęć

Integracja studentów I roku

Wystawa fotografii pt. „Etiopia: chrześcijaństwo i islam, odwieczni sąsiedzi”

Prof. Lionel Posthumus

W dniach 2-15 listopada gościem Katedry będzie prof. Lionel Posthumus z Uniwersytetu w Johannesburgu (RPA), językoznawca, badacz języków bantu. W czasie pobytu wygłosi serię wykładów na które serdecznie zapraszamy!

Dni Afryki 2016

Serdecznie zapraszamy na Dni Afryki 2016 organizowane przez Katedrę Języków i Kultur Afryki UW we współpracy ze Staromiejskim Domem Kultury.

W dniach 9 maja - 20 czerwca odbędą się wykłady pracowników UW i zaproszonych gości, warsztaty językowe, pokazy filmów i wiele innych imprez!

Wybierz się z nami na wyprawę w głąb Afryki!

Prof. Lionel Posthumus

W dniu 12 stycznia (wtorek) 2016 o godz. 15 w sali 208 Katedry Języków i Kultur Afryki odbędzie się spotkanie seminaryjne z Prof. Lionelem Posthumusem z Uniwersytetu w Johannesburgu (RPA), językoznawcą, badaczem języków bantu, współtwórcą akademickiego ośrodka przygotowującego materiały dydaktyczne do nauki języków afrykańskich CALT (Centre for African Language Teaching). Tematem prezentacji i dyskusji będzie nauczanie języków afrykańskich (The teaching of African languages).

Serdecznie zapraszamy!

Wizyta władz Uniwersytetu Bayero w Kano

W dniach 2 - 10 grudnia 2015 roku gośćmi Uniwersytetu Warszawskiego byli przedstawiciele Bayero University Kano (BUK) z Nigerii.

Celem wizyty było rozszerzenie dotychczasowej współpracy z UW i podpisanie nowej umowy bilateralnej.

dr Martin Benjamin

30 listopada br. (poniedziałek) gościem Katedry Języków i Kultur Afryki UW będzie dr Martin Benjamin z  EPFL w Szwajcarii, który wygłosi referat "Polish and other "exotic" languages: constructing a global linguistic data infrastructure".

Dr Martin Benjamin jest pomysłodawcą i głównym redaktorem wielojęzycznego słownika KamusiGOLD.

Data: 30 listopada br. godz. 11.30
Miejsce: Uniwersytet Warszawski, Wydział Orientalistyczny, Katedra Języków i Kultur Afryki, s. 208

Serdecznie zapraszamy!