Afryka na Koszykowej - 20 listopada 2019

Pierwsze Seminarium Afrykanistyczne w nowym roku akademickim 7 listopada 2019

Debata w cyklu „Afryka na Koszykowej” - 30 października 2019

Odwiedziny Yakubu Magaji

Październik-listopad 2008 r. gościł u nas Yakubu Magaji Azare, M.A., z Zakładu Języków Nigeryjskich (Department of Nigerian Languages), Bayero University, Kano.

Odwiedziny dr Jean de Dieu Karangwa

W kwietniu 2009 roku wizytę w Katedrze (w ramach programu Erasmus) złożył dr Jean de Dieu Karangwa, wykładowca języka i kultury Suahili w INALCO w Paryżu.

Odwiedziny profesora Lionel Posthumus

W maju 2009 roku gościem Katedry był Profesor Lionel Posthumus z Uniwersytetu w Johannesburgu (RPA), który przedstawił wykłady: „Afrikaans as a creole language”, „Language planning and language usage in South Africa”, „Tense systems of the Bantu languages”.

Sesja naukowa Języki, kultury i społeczeństwa Afryki w procesie przemian

4 grudnia 2009 roku odbyła się sesja naukowa Języki, kultury i społeczeństwa Afryki w procesie przemian zorganizowana przez Katedrę z okazji 40-lecia studiów afrykanistycznych na Uniwersytecie Warszawskim.

Odwiedziny dr George Alao

W kwietniu 2010 r. gościem Katedry był dr George Alao, wykładowca języka joruba w INALCO w Paryżu. Podczas pobytu wygłosił następujące wykłady: "Languages, Multiculturalism and Nation-building: the Nigerian Experience", "Politeness among the Yoruba and in the Yoruba Language and Culture", i "First-timer approach to Learning Yoruba: a practical initiation course".