Afryka na Koszykowej - 20 listopada 2019

Pierwsze Seminarium Afrykanistyczne w nowym roku akademickim 7 listopada 2019

Debata w cyklu „Afryka na Koszykowej” - 30 października 2019

Odwiedziny Matthiasa Brenzingera

W czerwcu 2010 r. gościem Katedry był dr Matthias Brenzinger z Uniwersytetu w Kolonii, który wygłosił dwa wykłady: "Gestures studies in Africa: bimodal communication among the Khwe and Anikhwe: the vanishing art of communicating in the bush" oraz "The twelve Khoisan modern languages. Overview and current distribution of speech communities, based on the more recent empirical data provided by leading Khoisanists".

Odwiedziny dr Getie Gelaye

W maju 2010 r. Katedrę odwiedził dr Getie Gelaye, wykładowca języka amharskiego oraz specjalista od literatury oralnej w Etiopii, z Uniwersytetu w Hamburgu.

Spotkanie z dziennikarzami

W październiku 2010 r. w Katedrze odbyło się spotkanie z dziennikarzami z trzech krajów Afryki Wschodniej: Kenii (dziennikarz gazeta "The Star" i BBC Kenia), Ugandy ("The Monitor") i Rwandy ("The New Times Publication").

Wizyta historyków

W dniach 17-20 października 2010 r. w Katedrze gościło dwoje historyków Afryki: Dr. Jeremy PRESTHOLDT, historyk Afryki Wschodniej i Oceanu Indyjskiego z University of California – San Diego i Dr. Anne K. BANG  z University of Bergen.

Dni Afryki 2011

W dniach 4-6 maja 2011 r. odbyły się DNI AFRYKI zorganizowane przez Katedrę Języków i Kultur Afryki oraz Międzywydziałowe Koło Afrykanistyczne UW.