Seminarium Afrykanistyczne 25 lutego 2021

Seminarium Afrykanistyczne 28 stycznia 2021

Seminarium Afrykanistyczne 22 grudnia 2020

Dokąd zmierza Etiopia? Spotkanie MKA UW

Międzywydziałowe Koło Afrykanistyczne UW zaprasza na spotkanie „Dokąd zmierza Etiopia? Konflikt w Tigraju a przyszłość Rogu Afryki”, które odbędzie się 19 grudnia o godzinie 17.

50-lecie Uniwersytetu w Nairobi

W tym roku Uniwersytet w Nairobi obchodzi 50-lecie powstania. Z tej okazji Katedra Języka Suahili zaprasza na spotkanie online Chuo Kikuu cha Nairobi @50: Kiswahili Ulimwenguni, Webina ya Idara ya Kiswahili. Gościem specjalnym będzie najbardziej znany kenijski pisarz prof. Ngũgĩ wa Thiong'o. Serdecznie zapraszamy!

Jeszcze o słowie na M

Rada Języka Polskiego wydała opinię na temat używania słowa Murzyn "Murzyn i Murzynka"...

Rozpoczęcie zajęć

Przypominamy, że 15 października rozpoczynają się zajęcia dydaktyczne. Bardzo ważne jest zapisanie się na wszystkie zajęcia w systemie USOS, z którego będą rozsyłane powiadomienia o trybie przeprowadzania poszczególnych zajęć.

Integracja studentów I roku

Serdecznie zapraszamy studentów I roku na cykl wydarzeń integracyjnych. 8 października w formie stacjonarnej odbędzie się spotkanie adaptacyjne z kierownikiem Katedry Języków i Kultur Afryki dr hab. Beatą Wójtowicz oraz opiekunem studentów, dr. Marcinem Krawczukiem. W dniach 8-9 października zapraszamy również na stacjonarne warsztaty kulturowo-językowe. Wydarzeniem towarzyszącym będzie zaplanowana na 12 października transmisja online filmu dokumentalnego Pauliny Zając „Oni nie znają naszej sztuki. Graffiti w Kenii” i spotkanie z autorką.