Śp. prof. Ken Walibora

Zagrożenie koronawirusem

Dr Amirbahram Arabahmadi z Uniwersytetu w Teheranie

Afryka na Koszykowej - 19 lutego 2020

W ramach „Afryki na Koszykowej” 19 lutego odbędzie się pokaz filmu Pauliny Zając „Oni nie znają naszej sztuki. Grafitti w Kenii”. Po filmie spotkanie z reżyserką i dodatkowe atrakcje.

PLAKAT

-> 19 lutego, godz. 18.00, Biblioteka Publiczna m.st. Warszawy na ul. Koszykowej 26/28 (sala konferencyjna)
Serdecznie zapraszamy!

Nowa oferta Instytutu Historycznego

W Instytucie Historycznym UW został uruchomiony nowy przedmiot (rejestracja OGUN-owa):

dr hab. Michał Leśniewski, dr hab. Marek Pawełczak

Ćwiczenia: Źródła podróżnicze, etnograficzne oraz tradycja mówiona i zapisana w badaniach nad historią Afryki XIX i XX wieku

Rekomendacje dotyczące języka niedyskryminującego

Uniwersyteccy poloniści opracowali poradnik językowy "Rekomendacje dotyczące języka niedyskryminującego na Uniwersytecie Warszawskim".

W publikacji znaleźć można przykłady języka niedyskryminującego, a także ogólne uwagi dotyczące m.in. sposobów zwracania się do różnych grup narodowościowych. Polecamy lekturę.

Prof. Nina Pawlak honorowym gościem w Kano

Na Bayero University w nigeryjskim Kano odbyła się konferencja naukowa na cześć Pani Profesor Niny Pawlak International Conference on Hausa within Chadic Studies in the 21st Century in Honour of Professor Nina Pawlak.

Konkurs na logo Katedry

Miło nam poinformować, że zwycięzcą konkursu na logo Katedry został Pan Emilian Mucha. Serdecznie gratulujemy!