Rekomendacje dotyczące języka niedyskryminującego

Konkurs na logo Katedry

Śp. prof. Kezilahabi

Wizyta historyków

W dniach 17-20 października 2010 r. w Katedrze gościło dwoje historyków Afryki: Dr. Jeremy PRESTHOLDT, historyk Afryki Wschodniej i Oceanu Indyjskiego z University of California – San Diego i Dr. Anne K. BANG  z University of Bergen.

Dni Afryki 2011

W dniach 4-6 maja 2011 r. odbyły się DNI AFRYKI zorganizowane przez Katedrę Języków i Kultur Afryki oraz Międzywydziałowe Koło Afrykanistyczne UW.

Spotkanie z delegacją parlamentarzystów z krajów afrykańskich

W dniu 25 lipca 2011 r. w Katedrze odbyło się spotkanie z delegacją parlamentarzystów z krajów afrykańskich - uczestników konferencji “African Development Cooperation Strategies towards the Millennium Development Goals – Lessons from the New EU Member States”, organizowanej w Sejmie z udziałem przedstawicieli Senatu oraz stowarzyszenia AWEPA.

Konferencja The Body in Language: Lexicon, Metaphor, Grammar and Culture

Katedra Języków i Kultur Afryki we współpracy z Uniwersytetem w Kolonii zorganizowała międzynarodową konferencję The Body in Language: Lexicon, Metaphor, Grammar and Culture, która odbyła się w dniach 21-22 października 2011 r. na Uniwersytecie Warszawskim.

Wizyta Nicka Westcotta

W dniu 24 listopada 2011 r. gościem Katedry był pan Nick Westcott, Dyrektor Wykonawczy ds. Afryki Europejskiej Służby Działań Zewnętrznych. Spotkanie dotyczyło aktualnych zagadnień politycznych i rozwojowych we współpracy Unii Europejskiej z krajami Afryki Subsaharyjskiej.