Jeszcze o słowie na M

Rozpoczęcie zajęć

Integracja studentów I roku

Wystawa fotografii pt. „Etiopia: chrześcijaństwo i islam, odwieczni sąsiedzi”

Sesja naukowa Horn of Africa

dnia 30 listopada 2011 roku Katedra Języków i Kultur Afryki zorganizowała razem z Fundacją Andrzejewskiego sesję naukową Horn of Africa: script - identity - development poświęconą pamięci Bogumiła Witalisa Andrzejewskiego (1922-1994).

Jubileusz 50-lecia pracy na Uniwersytecie Warszawskim

Jubileusz 50-lecia pracy na Uniwersytecie Warszawskim prof. Joanny Mantel-Niećko odbył się 23 listopada 2006 r. w Sali Złotej Pałacu Kazimierzowskiego Uniwersytetu Warszawskiego.

Wizyta prof. Tekeste Negash

W grudniu 2006 r. odbyła się wizyta prof. Tekeste Negash z Uniwersytetu Dalarna w Fallun (Szwecja), który wygłosił wykłady: "Education, social change and modernization in Ethiopia", "Italian colonialism in Eritrea and Ethiopia", "Decolonization in Eritrea" oraz "From federation to independence and to war: relations between Eritrea and Ethiopia".

Odwiedziny dr Matthiasa Brenzingera

W marcu 2007 r. gościem Zakładu był dr Matthias Brenzinger z Uniwersytetu w Kolonii, który wygłosił wykłady: "Conceptual loss in space and time", " Language Diversity and Poverty", "What is language endangerment", "Languages without numbers".

Wykłady Prof. Xavier Garnier

W maju 2007 r. prof. Xavier Garnier, wykładowca Uniwersytetu Paris XIII, wygłosił wykład "Early novels in African Languages".