Śp. prof. Ken Walibora

Zagrożenie koronawirusem

Dr Amirbahram Arabahmadi z Uniwersytetu w Teheranie

Odwiedziny dr Jean de Dieu Karangwa

W kwietniu 2009 roku wizytę w Katedrze (w ramach programu Erasmus) złożył dr Jean de Dieu Karangwa, wykładowca języka i kultury Suahili w INALCO w Paryżu.

Odwiedziny profesora Lionel Posthumus

W maju 2009 roku gościem Katedry był Profesor Lionel Posthumus z Uniwersytetu w Johannesburgu (RPA), który przedstawił wykłady: „Afrikaans as a creole language”, „Language planning and language usage in South Africa”, „Tense systems of the Bantu languages”.

Sesja naukowa Języki, kultury i społeczeństwa Afryki w procesie przemian

4 grudnia 2009 roku odbyła się sesja naukowa Języki, kultury i społeczeństwa Afryki w procesie przemian zorganizowana przez Katedrę z okazji 40-lecia studiów afrykanistycznych na Uniwersytecie Warszawskim.

Odwiedziny dr George Alao

W kwietniu 2010 r. gościem Katedry był dr George Alao, wykładowca języka joruba w INALCO w Paryżu. Podczas pobytu wygłosił następujące wykłady: "Languages, Multiculturalism and Nation-building: the Nigerian Experience", "Politeness among the Yoruba and in the Yoruba Language and Culture", i "First-timer approach to Learning Yoruba: a practical initiation course".

Odwiedziny Matthiasa Brenzingera

W czerwcu 2010 r. gościem Katedry był dr Matthias Brenzinger z Uniwersytetu w Kolonii, który wygłosił dwa wykłady: "Gestures studies in Africa: bimodal communication among the Khwe and Anikhwe: the vanishing art of communicating in the bush" oraz "The twelve Khoisan modern languages. Overview and current distribution of speech communities, based on the more recent empirical data provided by leading Khoisanists".