Seminarium Afrykanistyczne 25 lutego 2021

Śp. dr Grzegorz Waliński

Seminarium Afrykanistyczne 28 stycznia 2021

Seminarium Afrykanistyczne 22 grudnia 2020

Spotkanie z delegacją parlamentarzystów z krajów afrykańskich

W dniu 25 lipca 2011 r. w Katedrze odbyło się spotkanie z delegacją parlamentarzystów z krajów afrykańskich - uczestników konferencji “African Development Cooperation Strategies towards the Millennium Development Goals – Lessons from the New EU Member States”, organizowanej w Sejmie z udziałem przedstawicieli Senatu oraz stowarzyszenia AWEPA.

Konferencja The Body in Language: Lexicon, Metaphor, Grammar and Culture

Katedra Języków i Kultur Afryki we współpracy z Uniwersytetem w Kolonii zorganizowała międzynarodową konferencję The Body in Language: Lexicon, Metaphor, Grammar and Culture, która odbyła się w dniach 21-22 października 2011 r. na Uniwersytecie Warszawskim.

Wizyta Nicka Westcotta

W dniu 24 listopada 2011 r. gościem Katedry był pan Nick Westcott, Dyrektor Wykonawczy ds. Afryki Europejskiej Służby Działań Zewnętrznych. Spotkanie dotyczyło aktualnych zagadnień politycznych i rozwojowych we współpracy Unii Europejskiej z krajami Afryki Subsaharyjskiej.