Zmiana godzin pracy biblioteki

Nowa strona internetowa "Afryki"

Przerwa w pracy biblioteki

Dzień otwarty na UW!

Seminarium Afrykanistyczne 28 stycznia 2021

W ramach Seminarium Afrykanistycznego 28 stycznia 2021 mgr Sebastian Żbik, doktorant Wydziału Historii Uniwersytetu Warszawskiego, wygłosił wykład pt. „Spadkobierca poszukiwany. Problem testowania i spadkobrania w relacjach między Omanem i Zanzibarem w latach 1890-1964". Zachęcamy do obejrzenia nagrania ze spotkania.

Seminarium Afrykanistyczne 22 grudnia 2020

22 grudnia 2020 r. w ramach Seminarium Afrykanistycznego dr Zuzanna Augustyniak wygłosiła wykład pt. "Abiy Ahmed - nowe słońce Etiopii, czyli o ideale mężczyzny i przywódcy". Zachęcamy do obejrzenia nagrania ze spotkania.

Święta 2020

Zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym 2021 Roku życzymy tym razem wirtualnie...

Dokąd zmierza Etiopia? Spotkanie MKA UW

Międzywydziałowe Koło Afrykanistyczne UW zaprasza na spotkanie „Dokąd zmierza Etiopia? Konflikt w Tigraju a przyszłość Rogu Afryki”, które odbędzie się 19 grudnia o godzinie 17.

50-lecie Uniwersytetu w Nairobi

W tym roku Uniwersytet w Nairobi obchodzi 50-lecie powstania. Z tej okazji Katedra Języka Suahili zaprasza na spotkanie online Chuo Kikuu cha Nairobi @50: Kiswahili Ulimwenguni, Webina ya Idara ya Kiswahili. Gościem specjalnym będzie najbardziej znany kenijski pisarz prof. Ngũgĩ wa Thiong'o. Serdecznie zapraszamy!