Konferencja

Zmiana godzin pracy biblioteki

Nowa strona internetowa "Afryki"

Przerwa w pracy biblioteki

50-lecie Uniwersytetu w Nairobi

W tym roku Uniwersytet w Nairobi obchodzi 50-lecie powstania. Z tej okazji Katedra Języka Suahili zaprasza na spotkanie online Chuo Kikuu cha Nairobi @50: Kiswahili Ulimwenguni, Webina ya Idara ya Kiswahili. Gościem specjalnym będzie najbardziej znany kenijski pisarz prof. Ngũgĩ wa Thiong'o. Serdecznie zapraszamy!

Jeszcze o słowie na M

Rada Języka Polskiego wydała opinię na temat używania słowa Murzyn "Murzyn i Murzynka"...

Rozpoczęcie zajęć

Przypominamy, że 15 października rozpoczynają się zajęcia dydaktyczne. Bardzo ważne jest zapisanie się na wszystkie zajęcia w systemie USOS, z którego będą rozsyłane powiadomienia o trybie przeprowadzania poszczególnych zajęć.

Integracja studentów I roku

Serdecznie zapraszamy studentów I roku na cykl wydarzeń integracyjnych. 8 października w formie stacjonarnej odbędzie się spotkanie adaptacyjne z kierownikiem Katedry Języków i Kultur Afryki dr hab. Beatą Wójtowicz oraz opiekunem studentów, dr. Marcinem Krawczukiem. W dniach 8-9 października zapraszamy również na stacjonarne warsztaty kulturowo-językowe. Wydarzeniem towarzyszącym będzie zaplanowana na 12 października transmisja online filmu dokumentalnego Pauliny Zając „Oni nie znają naszej sztuki. Graffiti w Kenii” i spotkanie z autorką.

Wystawa fotografii pt. „Etiopia: chrześcijaństwo i islam, odwieczni sąsiedzi”

Zapraszamy na wystawę fotografii pt. „Etiopia: chrześcijaństwo i islam, odwieczni sąsiedzi” autorstwa dr hab. Hanny Rubinkowskiej-Anioł. Wystawę oglądać można w holu Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy przy ul. Koszykowej 26/28 od 1 do 31 października.