Konferencja Bilad as-Sudan: Polska strefa Sudanu

Seminarium Afrykanistyczne w grudniu 2017

Seminara Afrykanistyczne w roku akademickim 2017/2018

Seminarium Afrykanistyczne listopad 2017

Dr hab. Iwona Kraska-Szlenk będzie niedostępna w dniach 11-21 grudnia b.r.

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »

Prof. Lionel Posthumus

W dniu 12 stycznia (wtorek) 2016 o godz. 15 w sali 208 Katedry Języków i Kultur Afryki odbędzie się spotkanie seminaryjne z Prof. Lionelem Posthumusem z Uniwersytetu w Johannesburgu (RPA), językoznawcą, badaczem języków bantu, współtwórcą akademickiego ośrodka przygotowującego materiały dydaktyczne do nauki języków afrykańskich CALT (Centre for African Language Teaching). Tematem prezentacji i dyskusji będzie nauczanie języków afrykańskich (The teaching of African languages).

Serdecznie zapraszamy!

Wizyta władz Uniwersytetu Bayero w Kano

W dniach 2 - 10 grudnia 2015 roku gośćmi Uniwersytetu Warszawskiego byli przedstawiciele Bayero University Kano (BUK) z Nigerii.

Celem wizyty było rozszerzenie dotychczasowej współpracy z UW i podpisanie nowej umowy bilateralnej.

dr Martin Benjamin

30 listopada br. (poniedziałek) gościem Katedry Języków i Kultur Afryki UW będzie dr Martin Benjamin z  EPFL w Szwajcarii, który wygłosi referat "Polish and other "exotic" languages: constructing a global linguistic data infrastructure".

Dr Martin Benjamin jest pomysłodawcą i głównym redaktorem wielojęzycznego słownika KamusiGOLD.

Data: 30 listopada br. godz. 11.30
Miejsce: Uniwersytet Warszawski, Wydział Orientalistyczny, Katedra Języków i Kultur Afryki, s. 208

Serdecznie zapraszamy!

Kondolencje

Z ogromnym żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

Abdulcadira Gabeire Farah, prezesa Fundacji dla Somalii.

Aktywnego Działacza na rzecz tolerancji i poszanowania praw człowieka, idei jakże ważnych i pożądanych w dzisiejszym świecie.

Łączymy się w bólu z Rodziną, Przyjaciółmi i Współpracownikami Zmarłego.

Pracownicy Katedry Języków i Kultur Afryki

XIX Międzynarodowa Konferencja Etiopistyczna

19th International Conference of Ethiopian Studies

odbędzie się na Uniwersytecie Warszawskim w dniach 24-28 sierpnia 2015.​