Rozpoczęcie zajęć

Integracja studentów I roku

Wystawa fotografii pt. „Etiopia: chrześcijaństwo i islam, odwieczni sąsiedzi”

Afryka na Koszykowej - 30 września 2020

Rekomendacje dotyczące języka niedyskryminującego

Uniwersyteccy poloniści opracowali poradnik językowy "Rekomendacje dotyczące języka niedyskryminującego na Uniwersytecie Warszawskim".

W publikacji znaleźć można przykłady języka niedyskryminującego, a także ogólne uwagi dotyczące m.in. sposobów zwracania się do różnych grup narodowościowych. Polecamy lekturę.

Prof. Nina Pawlak honorowym gościem w Kano

Na Bayero University w nigeryjskim Kano odbyła się konferencja naukowa na cześć Pani Profesor Niny Pawlak International Conference on Hausa within Chadic Studies in the 21st Century in Honour of Professor Nina Pawlak.

Konkurs na logo Katedry

Miło nam poinformować, że zwycięzcą konkursu na logo Katedry został Pan Emilian Mucha. Serdecznie gratulujemy!

Śp. prof. Kezilahabi

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci prof. Euphrase Kezilahabiego (zmarł 9.01.2020), wybitnego tanzańskiego pisarza, nowelisty i poety tworzącego w języku suahili. Jego twórczość jest nieodłącznym elementem studiów nad literaturą afrykańską, a w szczególności, nad językiem suahili. Wspomnienie o Jego życiu i twórczości zostało opublikowane w Daily Nation.