Zmiana godzin pracy biblioteki

Nowa strona internetowa "Afryki"

Przerwa w pracy biblioteki

Dzień otwarty na UW!

Organizacja semestru zimowego 2020/21

Rozpoczęcie zajęć dydaktycznych 2020/2021 planowane jest na 15 października 2020 r.

Zajęcia dydaktyczne semestru zimowego w roku akademickim 2020/2021 będą się odbywały trybie zdalnym w terminach zgodnie z planem zajęć.

Dni adaptacyjne oraz spotkania informacyjne dla nowo przyjętych studentów odbędą się w pierwszej połowie października 2020 r. Szczegółowe informacje zostaną przekazane w najbliższym czasie.

Nowa siedziba Katedry

Z początkiem września 2020 r. Katedra zmienia swoją siedzibę.

Od 10 września nasz nowy adres to ul. Tyniecka 15/17, 02-630 Warszawa.

Serdecznie zapraszamy!

Plan zajęć 2020/21

W zakładce Studia -> Dla studentów opublikowany został nowy plan zajęć na kolejny rok akademicki wraz z wykazem zajęć do wyboru. Zajęcia odbywać się będą w nowej siedzibie Katedry, na ul. Tynieckiej 15/17. Zajęcia ogólnouniwersyteckie pozostaną w siedzibie przy ul. Nowy Świat 69.

Śp. prof. Ken Walibora

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy zaskakującą wiadomość o śmierci kolejnego wielkiego pisarza literatury suahili prof. Kena Walibora (zm. 10.04.2020). Profesor Walibora był znanym i niezmiernie cenionym pisarzem, nauczycielem akademickim i dziennikarzem, współtwórcą i pierwszym przewodniczącym stowarzyszenia Chaukidu, a nade wszystko gorącym orędownikiem używania języka suahili w Afryce Wschodniej. Składamy wyrazy współczucia Rodzinie i wszystkim wielbicielom jego talentu.

The Day I Met Ken Walibora - wspomnienie Dennisa Kabugi Mbae

Risala za Rambirambi Msiba wa Prof. Ken Walibora - kondolencje w języku suahili