Biblioteka KJiKA w wakacje

Wykład prof. Aldina Mutembei z Uniwersytetu Dar es Salaam

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Wykłady Prof. Rudolfa Legera

W październiku 2007 r. prof. Rudolf Leger z Uniwersytetu we Frankfurcie wygłosił serię wykładów:"The 'Urheimat' of the Proto-Hamitic/Afrasian speaking peoples and their early migrations with specific reference to the Chadic speaking groups", "An overlook about the Kwami and its pecularities ('northern' Bole-Tangale group)", "Methods of linguistic field research", "Verbal classes and middle voice - West Chadic and Fulfulde (a comparative approach)".

Afrykanistyczne zajęcia

Marzec 2008 r. - Afrykanistyczne zajęcia proseminaryjne odbywają się między innymi w Muzeum Narodowym, gdzie, choć chwilowo w ukryciu, znajduje się ekspozycja krzyży etiopskich.

Odwiedziny Yakubu Magaji

Październik-listopad 2008 r. gościł u nas Yakubu Magaji Azare, M.A., z Zakładu Języków Nigeryjskich (Department of Nigerian Languages), Bayero University, Kano.

Odwiedziny dr Jean de Dieu Karangwa

W kwietniu 2009 roku wizytę w Katedrze (w ramach programu Erasmus) złożył dr Jean de Dieu Karangwa, wykładowca języka i kultury Suahili w INALCO w Paryżu.

Odwiedziny profesora Lionel Posthumus

W maju 2009 roku gościem Katedry był Profesor Lionel Posthumus z Uniwersytetu w Johannesburgu (RPA), który przedstawił wykłady: „Afrikaans as a creole language”, „Language planning and language usage in South Africa”, „Tense systems of the Bantu languages”.

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »