Konferencja Bilad as-Sudan: Polska strefa Sudanu

Seminarium Afrykanistyczne w grudniu 2017

Seminara Afrykanistyczne w roku akademickim 2017/2018

Seminarium Afrykanistyczne listopad 2017

Dr hab. Iwona Kraska-Szlenk będzie niedostępna w dniach 11-21 grudnia b.r.

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »

Wizyta prof. Tekeste Negash

W grudniu 2006 r. odbyła się wizyta prof. Tekeste Negash z Uniwersytetu Dalarna w Fallun (Szwecja), który wygłosił wykłady: "Education, social change and modernization in Ethiopia", "Italian colonialism in Eritrea and Ethiopia", "Decolonization in Eritrea" oraz "From federation to independence and to war: relations between Eritrea and Ethiopia".

Odwiedziny dr Matthiasa Brenzingera

W marcu 2007 r. gościem Zakładu był dr Matthias Brenzinger z Uniwersytetu w Kolonii, który wygłosił wykłady: "Conceptual loss in space and time", " Language Diversity and Poverty", "What is language endangerment", "Languages without numbers".

Wykłady Prof. Xavier Garnier

W maju 2007 r. prof. Xavier Garnier, wykładowca Uniwersytetu Paris XIII, wygłosił wykład "Early novels in African Languages".

Wykłady Prof. Gaël Brunet

W maju 2007 r. prof. Gaël Brunet z INALCO (Paris) wygłosił wykłady: 1. „The Beginnings of Cinema in Africa”, i 2. „The Most Important Personages of the African Cinema”.

Wykłady Prof. Rudolfa Legera

W październiku 2007 r. prof. Rudolf Leger z Uniwersytetu we Frankfurcie wygłosił serię wykładów:"The 'Urheimat' of the Proto-Hamitic/Afrasian speaking peoples and their early migrations with specific reference to the Chadic speaking groups", "An overlook about the Kwami and its pecularities ('northern' Bole-Tangale group)", "Methods of linguistic field research", "Verbal classes and middle voice - West Chadic and Fulfulde (a comparative approach)".

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »