Konferencja Bilad as-Sudan: Polska strefa Sudanu

Seminarium Afrykanistyczne w grudniu 2017

Seminara Afrykanistyczne w roku akademickim 2017/2018

Seminarium Afrykanistyczne listopad 2017

Dr hab. Iwona Kraska-Szlenk będzie niedostępna w dniach 11-21 grudnia b.r.

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »

Afrykanistyczne zajęcia

Marzec 2008 r. - Afrykanistyczne zajęcia proseminaryjne odbywają się między innymi w Muzeum Narodowym, gdzie, choć chwilowo w ukryciu, znajduje się ekspozycja krzyży etiopskich.

Odwiedziny Yakubu Magaji

Październik-listopad 2008 r. gościł u nas Yakubu Magaji Azare, M.A., z Zakładu Języków Nigeryjskich (Department of Nigerian Languages), Bayero University, Kano.

Odwiedziny dr Jean de Dieu Karangwa

W kwietniu 2009 roku wizytę w Katedrze (w ramach programu Erasmus) złożył dr Jean de Dieu Karangwa, wykładowca języka i kultury Suahili w INALCO w Paryżu.

Odwiedziny profesora Lionel Posthumus

W maju 2009 roku gościem Katedry był Profesor Lionel Posthumus z Uniwersytetu w Johannesburgu (RPA), który przedstawił wykłady: „Afrikaans as a creole language”, „Language planning and language usage in South Africa”, „Tense systems of the Bantu languages”.

Sesja naukowa Języki, kultury i społeczeństwa Afryki w procesie przemian

4 grudnia 2009 roku odbyła się sesja naukowa Języki, kultury i społeczeństwa Afryki w procesie przemian zorganizowana przez Katedrę z okazji 40-lecia studiów afrykanistycznych na Uniwersytecie Warszawskim.

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »