Śp. prof. Ken Walibora

Dyżury pracownicze

Zagrożenie koronawirusem

Dr Amirbahram Arabahmadi z Uniwersytetu w Teheranie

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 »

Śp. prof. Ken Walibora

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy zaskakującą wiadomość o śmierci kolejnego wielkiego pisarza literatury suahili prof. Kena Walibora (zm. 10.04.2020). Profesor Walibora był znanym i niezmiernie cenionym pisarzem, nauczycielem akademickim i dziennikarzem, współtwórcą i pierwszym przewodniczącym stowarzyszenia Chaukidu, a nade wszystko gorącym orędownikiem używania języka suahili w Afryce Wschodniej. Składamy wyrazy współczucia Rodzinie i wszystkim wielbicielom jego talentu.

The Day I Met Ken Walibora - wspomnienie Dennisa Kabugi Mbae

Risala za Rambirambi Msiba wa Prof. Ken Walibora - kondolencje w języku suahili

Dyżury pracownicze

Dyżury pracowników odbywają się w sposób zdalny - terminy podane są na podstronach wykładowców. W podanych godzinach możliwy jest stały kontakt email lub spotkanie online.

Zagrożenie koronawirusem

Prosimy o zapoznanie się z zarządzeniem nr 69 rektora UW z 7 kwietnia 2020 roku oraz zarządzeniem nr 70 rektora UW z 7 kwietnia 2020 roku, które dotyczą m.in. następujących zmian:

• przedłużenia do 15 maja 2020 r. zajęć online dla studentów, doktorantów oraz słuchaczy.

Dr Amirbahram Arabahmadi z Uniwersytetu w Teheranie

W dniach 2-6 marca 2020 r. gościem Katedry będzie dr Amirbahram Arabahmadi z Uniwersytetu w Teheranie. Serdecznie zapraszamy na serię wykładów!

Gość jest obecnie stypendystą Uniwersytetu w Lejdzie, skąd odwiedzi nas w ramach programu Erasmus Plus.

Seminarium Afrykanistyczne 20 lutego 2020

W ramach Seminarium Afrykanistycznego 20 lutego 2020 Krzysztof Rak, doktorant w Instytucie Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, wygłosi wykład pt. „Najdawniejsze osadnictwo Tusianów przy klifach skalnych Banfory w Burkina Faso".

Zapraszamy!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 »